parallax background

Kreatywne warsztaty dla dzieci

Jak powszechnie wiadomo, dzieci uczą się przez zabawę. Dlatego właśnie nasze kreatywne warsztaty pobudzają wyobraźnię, rozwijają u dzieci pracę w grupach i umiejętności zdrowej rywalizacji. Wpływają pozytywnie na usprawnienie zdolności manualnych, koncentracji, a nawet ćwiczą cierpliwość, ponieważ niektóre z warsztatów wymagają precyzji i wytrwałości w dążeniu do celu.

W czasie kreatywnych zajęć artystycznych dzieci pod opieką naszych animatorów poznają interesujące sposoby na spędzenie czasu, bez wykorzystania do tego smartfonów, komputerów czy innych urządzeń elektronicznego. Zabawa opiera się na użyciu różnych materiałów i produktów, często ekologicznych, a zawsze bezpiecznych dla zdrowia dzieci. Skąd czerpiemy pomysły do tworzenia kolejnych artystycznych zajęć?

Źródłem inspiracji są nasi niezastąpieni animatorzy do zabaw z dziećmi. Poprzez ich doświadczenie oraz pomysłowość wciąż nasze zaplecze kreatywnych warsztatów powiększa się o nowe oraz innowacyjne sposoby na zabawę i edukację podopiecznych.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat organizowanych przez nas warsztatów? Skontaktuj się z nami!

Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, pojawiamy się my i to robimy. Las w słoiku to tylko jeden z przykładów pokazania naszych umiejętności, którymi chętnie podzielimy się z wami w czasie warsztatów. W trakcie tej zabawy uczestnicy tworzą kompozycję z kwiatów, ziemi oraz różnorodnych gadżetów i umieszczają ją w specjalnie przeznaczonym do tego słoiku. Skończone dzieło może stać się piękną dekoracją w każdym domu. Tworząc las w szkle z naszym animatorem, dzieci spędzą czas na niepowtarzalnej zabawie, a ponadto rozwiną swoje umiejętności manualne i kreatywne myślenie.

Origami to sztuka składania papieru, która została rozwinięta w Japonii. Z naszym wsparciem dzieci zdobędą tajniki wiedzy na temat tworzenia figurek z papieru. Jak wygląda zabawa z nami? Każdy z uczestników otrzymuje oryginalny papier do origami, a następnie kreatywny animator Mini Brain Academy prezentuje schemat składania papieru, jednocześnie wspierając i instruując dzieci w czasie wspólnej rozrywki. Składanie karteczek tą metodą jest procesem, który wymaga wielkiego skupienia i dokładności. Z naszą pomocą dzieci świetnie odnajdują się w tej zabawie i po chwilach skupienia z uśmiechem prezentują swoje ciekawe figurki. Na podstawie informacji o dzieciach dostosowujemy stopień trudności do umiejętności uczestników zabawy, tak aby każdy był w stanie wykonać swoją ozdobę. Jeśli chciałbyś, aby w czasie imprezy dzieci miały czas na rozwijanie logicznego myślenia i koncentracji, to sztuka origami jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

“Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko (...)” - słowa znanej piosenki doskonale wpisują się w ten wystrzałowy warsztat edukacyjny. Czy malowaliście kiedyś na prawdziwym słońcu? Jeśli nie, to chętnie zdradzimy wam, jak to zrobić. Do zabawy wykorzystujemy dwa słupki albo używamy elementów przestrzeni dostępnych na terenie eventu, tak aby stworzyć z magicznej folii wielkoformatową powierzchnię do malowania. Jeśli dzieci chcą malować z przyjaciółki - mogą działać śmiało, a gdy zechcą stworzyć jakieś artystyczne dzieło z całą swoją rodziną - czemu nie, zawsze mają taką opcję. “Słońcem malowane” to warsztat, który rozwija kreatywność, logiczne myślenie, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na pracę w grupach i integrację zespołu. Opiekę nad całą zabawą będzie sprawował nasz niezawodny animator do zabaw z dziećmi, który chętnie udzieli pomocy i sprawi, że cała impreza będzie pełna humoru. Poszczególne małe obrazki namalowane przez wszystkie grupy na tle słońca stworzą jedną wielką całość. Ten połączony z fragmentów projekt malarski za sprawą czarodziejskiej folii będzie mienił się w słońcu wszystkimi kolorami tęczy.

Doskonałym rozwiązaniem na zorganizowanie dzieciom kreatywnych warsztatów jest Etno design. Podczas zabawy każde dziecko otrzymuje torbę eco i specjalny “etno” wzór, który w dalszym etapie zabawy będzie musiało przerysować na powierzchnię torby, a nawet koszulki. Nasi kreatywni animatorzy dopilnują, aby wzory zostały narysowane magicznymi markerami lub namalowane kolorowymi farbkami - w tym też farbkami UV - których spranie nie będzie już możliwe, a etno wzór pozostanie już na stałe. W wyniku tej rewelacyjnej zabawy dla dzieci i młodzieży każdy uczestnik będzie mógł rozwinąć swoją małą motorykę. Warsztaty wpłyną również pozytywnie na koncentrację dzieci i ich koordynację typu oko-ręka. Ta z pozoru zwykła zabawa może przyczynić się do poprawy wielu umiejętności młodych uczestników warsztatów.

Przepis na stworzenie pięknych góralskich korali jest tylko jeden: kilka kilogramów ceglastych, czerwonych koralików, woskowany sznurek jubilerski i mini zapinka. W trakcie zabawy każdy uczestnik otrzymuje swój zestaw elementów, następnie zgodnie z instruktarzem animatora do zabaw z dziećmi, wykonuje własnoręcznie ozdoby. Nasi animatorzy to osoby z pasją, dlatego z wielkim zaangażowaniem czuwają nad pracą najmłodszych gości, a w razie potrzeby służą pomocą i dobrą radą. Na zakończenie zabawy zawsze widoczne są dwa efekty, pierwszy to pięknie wykonane góralskie korale, a drugi to niesamowity uśmiech na twarzach wszystkich dzieci.

Na rynku kreatywnych warsztatów dla dzieci i młodzieży króluje jeden, którego nazwa brzmi: Shrek ma katar. W czasie tych zajęć razem z naszymi animatorami do zabaw, dzieci stworzą prawdziwego, shrekowego Gluta! Każdy z uczestników otrzyma 3 super składniki, które po odpowiednim połączeniu, poprzez modelowanie przy odrobinie cierpliwości i wytrwałości przeobrażą się w rozciągliwe, glutowate “coś”. Czy wiesz, że odpowiednio ugniatając nasza domowej roboty produkt może "puszczać bąki" :) ale spokojnie tylko w kwestii dźwiękowej. Warsztat wywołuje uśmiech na twarzach dzieci, już od momentu, gdy słyszą jego nazwę. Świetnej zabawie blasku dodaje brokat, który jest wykorzystywany w trakcie modelowania gluta czy inaczej cwanej domowej ciastoliny. Te fantastyczne warsztaty mogą pozytywnie wpłynąć na koordynację ruchową dziecka, pobudzić jego inwencję twórczą, cierpliwość i zręczność.

Jednym z niezapomnianych smaków dzieciństwa są kukurydziane chrupki. W tym edukacyjnym warsztacie to właśnie one grają pierwsze skrzypce. Dzieci pod opieką kreatywnego animatora stworzą swojego chrupkowego przyjaciela. Za pomocą mokrej gąbeczki i plastikowego nożyka lepiąc, krojąć, ugniatając i wyginając kolorowe chrupki kukurydziane w kształcie klocków, wykonają “super kolegę”. W czasie trwania warsztatów dla dzieci i młodzieży animator będzie instruował uczestników zabawy i pomagał najmłodszym. To warsztat jedyny w swoim rodzaju, gdzie ćwiczona jest wyobraźnia dzieci, poczucie estetyki oraz umiejętności manualne, a cała zabawa przeprowadzona jest przez animatora z pasją w radosnej atmosferze.

String Art to wyjątkowo zadziwiający warsztat, dlatego że zadaniem uczestników jest stworzenie malunku za pomocą nitki. Jak to zrobić? Na pomoc przychodzą nasi animatorzy, którzy dokładnie objaśnią dzieciom, co należy zrobić krok po kroku, a w razie trudności pomogą w zabawie. Na początku uczestnicy warsztatu edukacyjnego otrzymują deseczki z nieregularnie wbitymi gwoździkami lub dostają deseczki, na których mogą samodzielnie powbijać gwoździki specjalną spinaczową techniką. W kolejnym etapie zabawy za pomocą kolorowych nici i muliny dzieci wykonają malunek tajemniczą metodą. To doskonałe ćwiczenie, w trakcie którego dzieci mogą się świetnie bawić, a przy tym rozwijać swój zmysł estetyki, koncentrację oraz motorykę małą i dużą.

Bąbelkowe Love zawsze wywołuje u każdego uczestnika uśmiech od ucha do ucha. W czasie tego warsztatu dla dzieci i młodzieży możliwe jest malowanie stopami, które przynosi wszystkim niesamowitą frajdę. Jednak, co w sytuacji, kiedy zabawa ma miejsce w czasie eventu, wszyscy są elegancko ubrani i nikt nie chciałby biegać na bosaka ze stopami w farbie? Mamy na to rozwiązanie. Nasi animatorzy do zabaw z dziećmi każdej chętnej osobie okręcą stopy Bąbelkowym “Bucikiem”, czyli folią bąbelkową, a następnie będą mogli wybrać kolor, pomalować nim swoje stopy i malować nimi po specjalnie przygotowanej powierzchni. Dzięki temu powstanie fantastyczne malowidło bogate w różnorodne kształty i formy. Bąbelkowe Love to świetna zabawa, która daje dużo radości, a także rewelacyjnie rozwija kreatywność u dzieci oraz logiczne myślenie.

Jak się okazuje z piasku można nie tylko robić babki na plaży, ale również można nim malować. W czasie tego warsztatu dzieci poznają sposób na atrakcyjne spędzenie czasu, gdzie w rolach głównych wystąpi - piasek. Na początku każdy z uczestników otrzyma od naszego animatora do zabaw specjalną oklejoną planszę. W następnej kolejności warstwa po warstwie dzieci w pełnej koncentracji będą odklejać i zasypywać swoje plansze magicznym, kolorowym piaskiem. Brzmi niesamowicie i takie właśnie są te warsztaty. Dzieci dzięki takiej zabawie mogą między innymi usprawnić swoją koordynację oko-ręka oraz małą motorykę, a przy tym radośnie spędzić czas pod opieką naszego animatora do zabaw z dziećmi.

Dzieci lubią kolorowanki, ale Kolorowanki 3D wprost uwielbiają. W czasie tego kreatywnego warsztatu uczestnicy dostają dwie kartonowe figury do złożenia, są to duża rakieta, do której można wejść i auto, w którym można usiąść. Po złożeniu planszy dzieci przystępują do ozdabiania figur. Do dyspozycji mają mnóstwo różnorodnych materiałów artystycznych, takich jak: kredki, mazaki, czy brokaty. Ten edukacyjny warsztat ma pozytywny wpływ na analityczne myślenie dzieci. Usprawnia pracę w grupie oraz pobudza inwencję twórczą u młodych ludzi, ale również jest świetnym sposobem na zabawne spędzenie czasu razem.

A gdyby tak stworzyć pamiątkowy button? A może lepiej przypinki tematyczne? Wszystko zależy od inwencji dziecka, a jednocześnie jest możliwe z pomocą naszych charyzmatycznych animatorów. Uczestnicy w pierwszej kolejności samodzielnie projektują dwie przypinki, a w kolejnych krokach własnoręcznie wykroją i złożą je, by w końcowym etapie warsztatu ostatecznie je przyozdobić. Taka forma rozrywki świetnie rozwija koordynację oko-ręka, ćwiczy małą motorykę oraz pobudza kreatywność dzieci. Wykonane ozdoby mogą się doskonale sprawdzić w trakcie całej półkolonii, jako identyfikator lub mogą zostać wykorzystane, jako amulet nadający super moc w czasie innych zabaw.

Czekoladę można zjeść, można ją wypić, zetrzeć albo roztopić. W trakcie warsztatów edukacyjnych z nami dzieci przekonają się, że to nie wszystko, co można zrobić z czekoladą. Wspólnie spróbujemy MALOWAĆ czekoladą. Dzieci pod czujnym okiem kreatywnych animatorów stworzą własne obrazki z wykorzystaniem czekolady białej, mlecznej i deserowej. Prawda, że pysznie? Ale to nie wszystko. Malowidło dzieci będą tworzyć na podłożonym szkicu grafiki na specjalnej folii. Kiedy cudowne obrazki zastygną, wszyscy uczestnicy będą mogli zabrać je do domu, pochwalić się bliskim swoim dziełem i wspólnie je zjeść. Ten smakowity warsztat nie tylko podnosi poziom cukru we krwi, ale również poprawia koncentrację dzieci, ich koordynację oko-ręka oraz wpływa na poprawę inwencji twórczej.

Uwielbiamy spędzać czas z dziećmi, dlatego zawsze staramy się przygotować dla nich coś wyjątkowego, przy wykorzystaniu nietypowych materiałów. Do takich warsztatów należą właśnie Ozdabianki Styropianki. W trakcie zabawy dzieci otrzymują styropianową formę, na której rysują, a następnie wycinają przy współpracy z animatorem czasu wolnego wymyślony kształt. Po otrzymaniu wyciętego szablonu, następuje prawdziwa artystyczna zabawa. Uczestnicy zajęć warsztatowych wyklejają, malują, przypinają piórka i barwne cekiny, wiążą wstążki i używają wielu innych elementów zdobniczych, aby stworzyć kolorowego stworka. Ta zabawa jest doskonałym przykładem ćwiczenia pracy w grupach, nauki tolerancji na punkt widzania innej osoby oraz bardzo dobrze rozwija myślenie przestrzenne.

Dlaczego oszukane i w jaki sposób na szkle malowane, dzieci dowiedzą się dopiero, biorąc udział w tym specjalnym warsztacie dla dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik zabawy otrzymuje od naszego animatora folię w formacie A5, na którą nanosi efektowne, kolorowe farby witrażowe. Dzieci podczas malowania mają możliwość skorzystać ze wzoru i go odzwierciedlić lub mogą też wymyślić własny obrazek. Tak otrzymane malowanki po wyschnięciu stają się fantastyczną ozdobą na lustro, szybę bądź inną powierzchnię. Warsztat daje dużo frajdy i radości, a przy tym usprawnia koncentrację, koordynację oko-ręka i pobudza wyobraźnię.

Słomianki to kolejny z kreatywnych warsztatów dla dzieci. Wyzwaniem dla uczestników spotkania jest przyozdobienie w najbardziej ekstrawagancki i oryginalny sposób słomianego nakrycia głowy. Jak wygląda zabawa? Każde dziecko otrzymuje słomiany kapelusz oraz mnóstwo różnorodnych akcesoriów i ozdób, a następnie wycinając, klejąc, wydzierając i przyczepiając, projektuje słomiany kapelusz. Warsztatowicze wedle własnego pomysłu tworzą kolorowe kapelusze, które przywołują wspomnienia lata i upalnych dni. Nasz animator z pasją zawsze chętnie pomaga dzieciom w realizacji ich pomysłów. Czy taka zabawa jest tylko rozrywką? Oczywiście, że nie. Dzięki temu warsztatowi edukacyjnemu dzieci ćwiczą swoją koncentrację, kreatywne podejście do wyzwania oraz mogą usprawnić swoją koordynację oko-ręka i przestrzenne myślenie.

Legendy i mity głoszą, że dawno, dawno temu żyły potężne, niezwyciężone smoki. Te niegdyś ziejące ogniem bestie są motywem przewodnim owych warsztatów dla dzieci. Od czego zaczynamy przygodę? Oczywiście od początku, czyli od stworzenia smoczych jaj. Każdy z uczestników tej niesamowitej zabawy samodzielnie i w tajemniczy sposób odlewa smocze jajo z przyrządzonej pradawnej mikstury. Następnie, gdy jaja będą schły, dzieci powołają do życia wytresowane smoki z pasków i różnych papierowych kształtów. Cała niezwykła zabawa odbywa się w atmosferze tajemniczości ale również radości i ekscytacji. Wszystko pod kontrolą kreatywnych animatorów, którzy w trakcie warsztatów dla dzieci i młodzieży instruują je i w każdej chwili służą pomocą najmłodszym uczestnikom zabawy. Udział w warsztatach wpływa na poprawę oraz rozwój motoryki dużej i małej, usprawnia logiczne myślenie i rozumienie związków przyczynowo-skutkowych.

Laboratorium świecowe to jeden z warsztatów eksperymentatorskich. W trakcie zabawy każdy z uczestników otrzymuje zestaw specjalnych, magicznych składników, dzięki którym będzie mógł stworzyć swoją oryginalną świecę żelową albo bardziej standardową - świecę woskową. W trakcie zabawy możliwe do stworzenia będzie również ekskluzywne mydełko. Dziecko samo wybiera, co chce uformować podczas zabawy i jaki kształt będzie miała jego świeca lub mydełko. Każdy z odrobiną cierpliwości i wyobraźni ma możliwość stworzyć coś wyjątkowego. Uczestnicy zabawy będą mogli pochwalić się po zakończonych warsztatach edukacyjnych rodzicom ukształtowanym przedmiotem lub podarować go, jako prezent bliskiej osobie. Czy to laboratorium jest bezpieczne? Zdecydowanie tak, bo zawsze używamy odpowiednich, nieszkodliwych dla zdrowia i środowiska składników, czy innych materiałów, które nie uczulają, a jednocześnie dają gwarancję rewelacyjnej zabawy.

Domowe ciastogluty to wystrzałowy warsztat, który dostarcza wszystkim uczestnikom niezwykłych wrażeń. W czasie zabawy każde dziecko ma możliwość stworzenia swojego oryginalnego ciastogluta, wykorzystując do tego wyłącznie polskie, domowe produkty, takie jak: mąka, olej, magiczne barwniki, kolorowy ryż lub różne makarony. Łącząc odpowiednie składniki, dzieci wytworzą ciastoglutolinę, z której zrobią dziwaczne stworki. Tę kreatywną zabawę poprowadzi nasz niesamowity animator do zabaw z dziećmi - trener metody „Sensoplastyka®”. Pod okiem opiekuna Mini Brain Academy dzieci w kolejnym etapie zabawy wspólnie stworzą wielki sensoryczny dywan, po którym wszyscy uczestnicy będą mogli chodzić. Domowe ciostogluty to zajęcia, które rozwijają odbieranie bodźców z zewnątrz, poprawiają integrację sensoryczną u dzieci, jak również wpływają na kreatywne i logiczne myślenie.

Różnorodne kształty, figurki i inne stworki powstają właśnie podczas tych balonowych warsztatów dla dzieci i młodzieży, gdzie uczestnicy zabawy mają możliwość nauki skręcania baloników. Na początku wszystkie dzieci otrzymują napompowane baloniki, a później postępując zgodnie z poleceniami animatora czasu wolnego, tworzą własnoręcznie ciekawe stworki. Ta kreatywna rozrywka z Mini Brain Academy zawsze wiąże się ze świetną zabawą, a jednocześnie uczy dzieci cierpliwości i wpływa pozytywnie na ich umiejętności manualne. Nasz animator do zabaw koordynuje warsztat oraz czuwa nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników, a w razie potrzeby instruuje i pomaga najmłodszym w stworzeniu balonowych figurek.

Warsztatem, który przenosi dzieci w krainę Pianostworów i aromatycznych mydełek są zajęcia o nazwie Mydlana Przygoda. Uczestnicy uwielbiają tworzyć różnego kształtu mydełka i kolorowe, zapachowe kule do kąpieli. Pod opieką naszego animatora do zabaw z dziećmi, który w każdej chwili wspiera oraz zdradza tajniki tworzenia mydełek i Pianostworów, dzieci efektywnie rozwija wiele swoich umiejętności, a przy tym radośnie spędzają czas na zabawie. Organizując pokazy dbamy o każdy detal wydarzenie. Bezwzględnie czuwamy nad tym, aby wszystkie składniki zabawy były naturalne i bezpieczne dla zdrowia dzieci, jak też nieszkodliwe dla środowiska.

Niesamowitą atrakcją dla wszystkich gości są prowadzone przez naszego animatora czasu wolnego warsztaty, w trakcie których cała zabawa zamienia się w fabrykę wytwarzania misiów. Elementem zaskoczenia dla wszystkich uczestników zabawy jest to, że zrobione własnoręcznie misie nie są pluszowe, tylko wykonujemy je z czarodziejskiego filcu. Nasz kreatywny animator w pierwszej kolejności rozdaje dzieciom różne szablony do wykrojenia z filcu, a następnie uczestnicy zabawy wyszywają swoje śmieszne misiaki. Podczas tego warsztatu dla dzieci, wszyscy trenują umiejętności manualne, zdolność kreatywnego i logicznego myślenia oraz rozwijają swoje poczucie estetyki.

Wielokrotnie się pewnie zastanawiałeś co zrobić z tymi wszystkimi pracami plastycznymi Twojego dziecka. Oczywiście rozumiemy i wiemy, że żal wyrzucać. A gdyby tak zrobić to bardziej ekonomicznie? Na naszych warsztatach dostaniesz puzzle kolorowanki. Małpki, domki, autka, roślinki czy zwierzaczki. To wszystko wykolorujesz jak tylko sobie wymarzysz, a po wszystkim rozsypiesz i spróbujesz złożyć. Fajne czy Fajne?