parallax background

Warsztaty "Coś z niczego"

Czy można stworzyć coś wyjątkowego z niczego, albo czy można nadać rzeczy drugie życie i sprawić, że znowu stanie się wartościowa i przydatna? Odpowiadamy: Z NAMI JEST TO MOŻLIWE.

Jednym z głównych celów zajęć prowadzonych przez animatorów Mini Brain Academy jest przetwarzanie danych przedmiotów, które są zniszczone i niepotrzebne w rzeczy, które mogą stać się wartościowe. Zawsze używamy do tego specjalnych i profesjonalnych produktów, które nie uczulają i nie powodują podrażnień skóry.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży są dedykowane dla uczestników w różnym wieku. Czasami wymagają dużej koncentracji i cierpliwości, a innym razem pobudzenia wyobraźni i kreatywnego myślenia. Tworzymy i dobieramy je tak, by wpływały na integrację grupy, jak i uczyły dzieci zdrowej rywalizacji. Zarówno te, jak i inne umiejętności staramy się rozwijać u młodych osób w trakcie naszych edukacyjnych warsztatów.

Drugie życie puzzli

Czy zniszczone puzzle można wykorzystać i nadać im drugie życie? W trakcie zabawy z nami tak. Każdy z uczestników imprezy wybiera jeden puzzel i niewielki fragment czasopisma, gazety lub innego magazynu. W dalszym kroku poprzez odpowiednie zabiegi, których tajniki zdradzą nasi kreatywni animatorzy podczas zabawy, dziewczynki stworzą niepowtarzalną biżuterię, w tym kolczyki i inne dodatki, a chłopcy wykreują breloczki oraz oryginalne zawieszki. W ten sposób z pozoru stare, już nieużyteczne gazety, mapy czy zniszczone puzzle dostaną drugie życie i będą na nowo wartościowe. Nasi animatorzy z pasją w czasie tych warsztatów dla dzieci cały czas udzielają instrukcji i pomagają w stworzeniu najmłodszym gościom kreatywnych przedmiotów. Te warsztaty rewelacyjnie wpływają na umiejętności manualne dzieci i ich artystyczną wyobraźnię.

Drugie życie drewna

Drugie życie puzzli to jeden z warsztatów należących do grupy EKO. Podstawowym elementem tych warsztatów jest drewno z odzysku w postaci skrapek, czyli niewielkich zawieszek i ozdób mających różne kształty, kolory i wielkości. Pod opieką animatora do zabaw z dziećmi, każdy z gości wybiera potrzebne drewniane materiały oraz naturalny, woskowany sznurek, na który w dalszym etapie zabawy będą nawlekane małe ozdoby. Uczestnicy w trakcie edukacyjnych warsztatów wykorzystują różnorodne drewniane elementy do stworzenia własnoręcznie wykonanych oryginalnych bransoletek i wisiorków. Tworzenie takich kreatywnych ozdób pozwala kształtować w dzieciach poczucia estetyki oraz wzmacnia zdolności manualne młodych artystów.

Porcelanki cacanki

W trakcie tych warsztatów dla dzieci każdy uczestnik zabawy ma za zadanie ozdobić talerz, talerzyk lub kubek ceramiczny za pomocą specjalnych, kolorowych farbek. Ponieważ zawsze stawiamy na zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, do zabawy wybieramy produkty sprawdzone, które nie powodują alergii. Te kreatywne warsztaty dla dzieci doskonale rozwijają umiejętności manualne najmłodszych gości, pobudzają ich wyobraźnię i zdolności twórczego myślenia. Z początku zwykłe ceramiczne naczynia, w czasie warsztatów stają się przedmiotami pięknie zdobionymi za sprawą palety kolorowych farbek i różnych malowanek.

Eco Charmsy

Co można stworzyć ze specjalnie woskowanych sznureczków w różnych kolorach i wyciętych drewnianych mini zawieszek z rozmaitymi, modnymi wzorkami ? - To proste, można zaprojektować fantastyczne bransoletki. Eco Charmsy są przykładem niebanalnej biżuterii, która powstaje w zupełności z naturalnych składników. Te wyjątkowe ozdoby można nosić zarówno na ręce, na szyi oraz wykorzystując, jako breloczek. Najmłodsi uwielbiają tworzyć pod czujnym okiem animatora do zabaw z dziećmi własnoręcznie wykonane cudeńka. W trakcie warsztatów uczestnicy rozwijają zmysł estetyki, ćwiczą swoją małą motorykę oraz koncentrację.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

Zamów Mikołaja