parallax background

Warsztaty "Coś z niczego"

Czy można stworzyć coś wyjątkowego z niczego, albo czy można nadać rzeczy drugie życie i sprawić, że znowu stanie się wartościowa i przydatna? Odpowiadamy: Z NAMI JEST TO MOŻLIWE.

Jednym z głównych celów zajęć prowadzonych przez animatorów Mini Brain Academy jest przetwarzanie danych przedmiotów, które są zniszczone i niepotrzebne w rzeczy, które mogą stać się wartościowe. Zawsze używamy do tego specjalnych i profesjonalnych produktów, które nie uczulają i nie powodują podrażnień skóry.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży są dedykowane dla uczestników w różnym wieku. Czasami wymagają dużej koncentracji i cierpliwości, a innym razem pobudzenia wyobraźni i kreatywnego myślenia. Tworzymy i dobieramy je tak, by wpływały na integrację grupy, jak i uczyły dzieci zdrowej rywalizacji. Zarówno te, jak i inne umiejętności staramy się rozwijać u młodych osób w trakcie naszych edukacyjnych warsztatów.

Czy zniszczone puzzle można wykorzystać i nadać im drugie życie? W trakcie zabawy z nami tak. Każdy z uczestników imprezy wybiera jeden puzzel i niewielki fragment czasopisma, gazety lub innego magazynu. W dalszym kroku poprzez odpowiednie zabiegi, których tajniki zdradzą nasi kreatywni animatorzy podczas zabawy, dziewczynki stworzą niepowtarzalną biżuterię, w tym kolczyki i inne dodatki, a chłopcy wykreują breloczki oraz oryginalne zawieszki. W ten sposób z pozoru stare, już nieużyteczne gazety, mapy czy zniszczone puzzle dostaną drugie życie i będą na nowo wartościowe. Nasi animatorzy z pasją w czasie tych warsztatów dla dzieci cały czas udzielają instrukcji i pomagają w stworzeniu najmłodszym gościom kreatywnych przedmiotów. Te warsztaty rewelacyjnie wpływają na umiejętności manualne dzieci i ich artystyczną wyobraźnię.

Drugie życie puzzli to jeden z warsztatów należących do grupy EKO. Podstawowym elementem tych warsztatów jest drewno z odzysku w postaci skrapek, czyli niewielkich zawieszek i ozdób mających różne kształty, kolory i wielkości. Pod opieką animatora do zabaw z dziećmi, każdy z gości wybiera potrzebne drewniane materiały oraz naturalny, woskowany sznurek, na który w dalszym etapie zabawy będą nawlekane małe ozdoby. Uczestnicy w trakcie edukacyjnych warsztatów wykorzystują różnorodne drewniane elementy do stworzenia własnoręcznie wykonanych oryginalnych bransoletek i wisiorków. Tworzenie takich kreatywnych ozdób pozwala kształtować w dzieciach poczucia estetyki oraz wzmacnia zdolności manualne młodych artystów.

W trakcie tych warsztatów dla dzieci każdy uczestnik zabawy ma za zadanie ozdobić talerz, talerzyk lub kubek ceramiczny za pomocą specjalnych, kolorowych farbek. Ponieważ zawsze stawiamy na zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, do zabawy wybieramy produkty sprawdzone, które nie powodują alergii. Te kreatywne warsztaty dla dzieci doskonale rozwijają umiejętności manualne najmłodszych gości, pobudzają ich wyobraźnię i zdolności twórczego myślenia. Z początku zwykłe ceramiczne naczynia, w czasie warsztatów stają się przedmiotami pięknie zdobionymi za sprawą palety kolorowych farbek i różnych malowanek.

Co można stworzyć ze specjalnie woskowanych sznureczków w różnych kolorach i wyciętych drewnianych mini zawieszek z rozmaitymi, modnymi wzorkami ? - To proste, można zaprojektować fantastyczne bransoletki. Eco Charmsy są przykładem niebanalnej biżuterii, która powstaje w zupełności z naturalnych składników. Te wyjątkowe ozdoby można nosić zarówno na ręce, na szyi oraz wykorzystując, jako breloczek. Najmłodsi uwielbiają tworzyć pod czujnym okiem animatora do zabaw z dziećmi własnoręcznie wykonane cudeńka. W trakcie warsztatów uczestnicy rozwijają zmysł estetyki, ćwiczą swoją małą motorykę oraz koncentrację.